midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter - Jing&Jang

7.kapitola - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "9610":
Perseus
Ahoj midnight, jsem rád, že jsi si můj komentář přečetla a zareagovala na něj. Už si ale nejsem jistý jestli jsme se správně pochopili. To neměl být nějaký útok na tebe z netolerance k chybám. Já jsem je tu vypíchl proto, že jsem ti chtěl pomoct, protože si myslím, že máš zajímavé nápady, které jsou většinou neotřelé a originální. Ovšem škodí jim zpracování, které se dá ale poměrně snadno vycizelovat do slušného stylu, který hlavní myšlenku a ideu podpoří a umocní. Proto ti tu píší vše, co se mi zdálo rušivé. Aby ses mohla nad tím zamyslet a po případě změnit, zlepšit. Nemusíš se mnou souhlasit v tom, co ti vytýkám. To já chápu a nenutím tě, aby jsi dělala to, co chci. Jen bych chtěl, aby ses nad tím, co ti tu píši, zamyslela. Nic víc.

Mrzí mě, že to bereš jako útok na svou osobu. Tak to nebylo myšleno a nikdy myšleno nebude.
beru na vědomí. Každému se líbí něco jiného... Já píšu jak mi to na jazyk přijde...A Budu se snažit se zavděčit všem, i když předem podotýkám, že asi NIKDY nenastane situace, kdy se bude všem a všechno líbit. Proto i ty, Perseusi, se nauč některé věci tolerovat. smileyKdyby se tohle naučili všichni, určitě by náš svět byl o něco lepší...smiley
Perseus
Tak jsem se tedy podíval na další tvé dílko. Psala jsi mi, že doufáš, že se mi bude líbit více, než tvá prvotina. Bohužel tě musím zklamat. Tato povídka má mnoho společných chyb jako ta předchozí, ale už tu postrádám onen nápad, ideu, která by mě dokázala udržet u počítače. Zde to bylo silou vůle.

Abych byl konkrétní:

V prvních kapitolách mi Harry připadal jako jedinec vykazujicí patologické rysy úchyla, který si jen tak chodí po světě a znásilňuje lidi na potkání. Postavy se podle mě chovají nesmyslně. Děj je zmatený, skokový, bez zjevného smyslu. Samantina nemoc je neuvěřitelná, nevěrohodná, nesmyslná, působí uměle a sráží povídku ještě níž. Harry používá schopnosti, na které jsme nebyli nijak připraveni a příliš samozřejmě a profesionálně, jakoby měl s nimi mnohaleté zkušennosti, což ,jak jsem pochopil, nemá. Jeho znalosti jsou přemrštěné. Od kdy si Harry s personálem a profesory tyká? Mnoho postav se chová nevěrohodně, což jsou v podstatě všechny. Některé více, některé méně. Máš tam minimálně jednu faktickou chybu : maraton je maraton, má svou dannou délku (asi 42 km, možná trochu jinak, nejsem si úplně jistý), nepřesnosti ubírají povídce na kvalitě.

Tady jsem vyjmenoval to, co mi nejvíce vadilo (na co jsem si vzpoměl). Povídka vykazuje několik drobných rysů, které by mohly být příslibem do budoucna. Jinak mi připadá víc než slabá a je pro mě spíše zklamáním (proti očěkávání).

Doufám, že to vezmeš jako objektivní kritiku přítele, který ti chtěl jen pomoct a nevezmeš si to osobně.
Skvělá p
Skvělá povídka, máš super nápady(kam na to chodííš?)je to superové už se těším na další suúpr kapitolky a nejen k téhle povídce :-) smileysmiley