midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter - Jing&Jang

3.kapitola

3.kapitola

Pansy se hrozně vyděsila už před tím jeho očí, ale co následovalo po tom ji úplně šokovalo. Nikdy neviděla tolik síly v jednom člověku. A pak, když se otočil a udeřil do zdi už to nevydržela. Vykřikla a vyděšeně utíkala pryč. Ale moc daleko nedoběhla.
Harryho agresivní výlevy přerušil vyděšený výkřik a rychlé kroky pryč. V mžiku se vzpamatoval. A rozběhl se za ní.
„Ne, ne! Nech mě být. Já jsem ti nic neudělala. Neubližuj mi! Pusť mě!“ Kroutila se mu v náručí a bušila do něj pěstmi. Ale bylo jí to platné jako mrtvému nové boty. Harry ji k sobě přivinul a začal ji utěšovat. Nejdříve se hrozně vyděsila, ale než by napočítal do pěti se uvolnila a jen se mu vyplakávala na rameni.

„Sem to ale vůl. Takhle ji vyděsit. To se mi už nesmí stát. Co kdybych si to pak na někom začal vylévat! Moje moc mě nesmí ovládat. Ale jak se jí zbavit? Voldemort byl sketa a já nechci používat svoji moc k ničení jako to udělal on! To se nesmí stát.“ Zaříkal se a dál ji k sobě tisknul a hladil ji po vlasech aby se uklidnila a už se nebála.

„Ale ty se jí přece nesmíš chtít zbavit. Ona si k tobě snaží najít cestu a ty jí v tom bráníš, proto se ti vzpírá seč může. Co jsem slyšela, tak nejsi zlý. A NEJSI ani VLODEMORT! Ty ji zvládneš ovládat. Já v to pevně věřím. Ale musíš pustit svojí moci uzdu, nechat ji, ať tě pohltí. Musíte se nejdřív dokonale spojit. Jinak to nejde. Ona tě musí mít a ty ji musíš vést!“ Řekla mu a vyhledala jeho oči, přece jen byl o nějakou tu hlavu vyšší něž ona. Sahala mu akorát pod bradu. Chvíli se na sebe dívali. Nejednou ji vzal pod paží a přišpendlil ji na zeď. Obě ruce ji dal těsně vedle hlavy a naklonil se k ní tak, že se skoro dotýkali nosy. Nechápala tu náhlou změnu. Díval se na ni neproniknutelným pohledem. Nedal na sobě nic znát. Až ji zamrazilo z té ledové masky.
„Co jsi zač! Mou nitrobranu nikdo ještě nepřemohl. Tys...Tys mi četla myšlenky! Nedovolím aby mi je nikdo, NIKDO četl. Ani ty!“ zasyčel na ni ledově. A pak ji políbil. Chtěla něco říct, ale on jí namísto toho rychle vnikl jazykem do úst. Ona se ani nestihla nějak zapojit a vše ustalo, jak začalo. Připadala si jako zneužitá.
„Jak se opovažuješ mi vyhrožovat! Já se ti snažila pomoct a ty mi za to vyhrožuješ? Pusť mě!“ zařvala na něj
„Co jsi zač?“ zeptal se jí znovu. A mnohem drsněji. A stiskl ji těsně za paži.
„Au! To bolí...Nevím co se stalo. Pusť mě. To bolí, seš úplně šílenej!“
Bolestně se zkroutila pod jeho pevným stiskem.
„Že nerozumíš? Tak já ti to povím, ty malá lhářko! Čteš mi myšlenky. A ještě se to ani nestydíš skrývat!“ Vmetl ji do tváře. A znovu ji políbil, ale ona se tentokrát bránila. Chtěla jej kousnout, ale on se nedal. Vzal ji za temeno hlavy aby se nemohla odtrhnout, ale ona se po chvíli přestala bránit. Vložila do toho polibku všechno. Nechápala už nic. Ani sebe sama ani jeho podivné změny chování. Ze všeho se jí točila hlava. Kdyby ji Harry netlačil na zeď, a tím ji podpíral, jistě by skončila na zemi v mrákotách.Náhle se odtrhl, vzal ji za ruku a táhl ji pryč.
„Pojď. Ještě jsem s tebou neskončil!“ řekl  prostě. A neodpověděl na žádnou její otázku, ani na její protesty. Nezbývalo jí nic jiného, než se nechat vléct po chodbách až někam do vyšších pater. Náhle zastavili před zdí naproti gobelínu s Trolly v baletních sukénkách. Rychle s ní udělal tři spěšné otočky před tou zdí a ona s podivem zaznamenala, že se tam náhle objevily dveře, které tam do té chvíle nebyly.

„Tvoje kolej?“ zeptala se s nadějí v hlase. Ale on se jen uchechtl a táhl ji dovnitř.

Žádné komentáře