midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter - Jing&Jang

2.kapitola

2.kapitola

„Chceš taky?“ Už dlouho to nedělal. Kdysi se mu povedlo ukořistit u Dudleyho krabičku cigaret, ale to už bylo před dlouhými dvěma lety. Ani nevěděl, co to bylo za značku. Ale chutnalo mu to. Podivným způsobem ho to hodilo do pohody. Nic neřešit. Jen pohoda, klídek a tabáček. Vzal si nabízenou krabičku a vyndal z ní poslední cigaretu.
„Neva?? Je poslední!“ zeptal se s obavou v hlase.
S hraně klidným hlasem řekla: „Když nabízím, tak ber nebo nech ležet!“ a chtěla si krabičku dát zpět do kapsy, ale on ji zadržel. Chytl její zápěstí a krabičku jí vzal. Rychle ucukla. A poprvé se na něj podívala. Seděla tam v černé manžestrákové sukni, dost krátké na to, jaká byla na chodbě zima, a v červené košili, pod níž měla černé tílko s nápisem DARKMIND.

„Jak to, že jí není zima?? Asi vyhřívací kouzlo...“ pomyslel si a nekomentoval to...Sedl si k ní na okno, vytáhl hůlku a chtěl si zapálit, ale tentokrát jej
zastavila ona .
„Barbare. Tak ne. Zapalovačem!“ rozkázala.
„Ale můj je nahoře v kufru a tam se mi moc nechce! Taky se mi příčí to pomyšlení zapálit si hůlkou, ale jinak to asi nepůjde! Nebo je jiná možnost?“ podíval se na její zapalovač.
Pansy si odevzdaně povzdychla. S kyselým pohledem v obličeji mu jej podala. On automatickým pohybem otevřel a připálil si.
„Já myslela, že Svatý Potter nemá žádný kaz a neřesti, a ono zatím? Od kdy ty kouříš?“
„Já? Od 15ti?? Co já vím, ale po prázninách jsem přestal. Musel. Škola a tak...ale ještě mám někde v kufru schovanou jednu krabičku, spíš pro štěstí než na použití...! Můj talisman jsem radši před bitvou schoval. Mám jej moc rád na to, aby se mi při tom ztratil“ Konstatoval.
„Ale jestli chceš, tak ti jej ukážu.“ Podíval se na ni jako na starou známou.
„A ty si myslíš, že mě to zajímá? Tss. Naivko!“ Vysmála se mu.
„Jak chceš.“ Zamyslel se. Nastavil dlaň a pak mu na ní něco modře zazářilo. V ruce mu přistál tmavě modrý zapalovač, jenž měl přes celý předek šikmý blesk, ne nepodobný jeho jizvě. Se zalíbením si jej prohlížel a pak jej naráz otevřel a zapálil. Zapálil a z něj vyšel modrý plamen, který se držel asi dva centimetry nad zapalovačem a točil se dokolečka. Harry přejel rukou po plamenu a on zhasnul, ale Harrymu se v tu samou chvíli objevil v dlani. Držel plamen v ruce. Točil se mu mezi prsty a on jej udiveně přehazoval z dlaně na hřbet. Zálibně si jej prohlížel. Jakoby ve snách jej vzal mezi palec a ukazováček a jakoby jej zamáčkl. Pansy to vše šokovaně pozorovala. Moc se jí jeho zapalovač líbil, ale nikdy by to nepřiznala. A mnohem víc se jí líbily Harryho kousky.
„Nooo jasně. Potter aby se nikdy nepředváděl. I před Zmijozelačkou, že?“ podívala se na něj jako na něco odporného, ale jeho pohled v očích ji zarazil.Jeho oči nebyly jako obvykle zářivě zelené, ale modré jako plamínek, s kterým si před chvílí hrál. Potom, aniž by si pořádně uvědomoval, co dělá, zvrátil hlavu dozadu, zařval, a ústy vychrlil modrý plamen jako nějaký drak.
Pansy se ho lekla. V životě nic takového neviděla. Ani neměla kde. Mimo školní rok bydlela v jejich sídle sama se svou sestřičkou, kterou od té noci střežila jako oko v hlavě a jejich rodinným skřítkem Flickem.

Harry v tu chvíli procitl. A hrozně se na sebe naštval. Zas jsem to nezvládl, do pr... Já bych do něčeho praštil!“ Nadával si. Otočil se a vší silou praštil do zdi. Ráda se roznesla prázdnou chodbou. Zamrkal a vytáhl ruku z prohlubně, která tam po něm zůstala. Naštvaně zavrčel, ale v tu chvíli...

Žádné komentáře