midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter - Jing&Jang

15.kapitola

15.kapitola

Harry, jen co odešel z místnosti, zamyslel se a místnost hned dostala jiný nádech. Byla to ta samá místnost, jakou ve čtvrtém ročníku používali pro Brumbálovu armádu. Svalil se na polštáře a usmál se sám pro sebe. Nevěděl jak, ale cítil jak se vedle napouští voda na Pansynu koupel. Chtěl něco vyzkoušet. Odpověď, jestli to vyšlo, mu přišla skoro okamžitě.
„Díky, ale to vážně nemuselo být!“uslyšel její hlas ve své hlavě.
„Je to stejně divný. Nikdy jsem neslyšel o lidech, kteří mají tyhle schopnosti. A to, co se včera dělo s ní! Chtěl bych vědět, co za tím vězí.“ Mávl rukou a nad hlavou se mu točila vodní koule v myšlenkách jí říkal, co má dělat. Točil s ní, dělal s ní smyčky jako s hadem. Spojoval ji dohromady, rozpojoval a všemožně s ní obracel a dělal s ní všemožné tvary. Ani si nevšiml kolik času tímhle strávil.
„Hraješ si?“ zeptala se. Jak se lekl, zapomněl, a pustil vodní kouli. Samozřejmě, že přímo na svou hlavu. Smála se, až jí tekly slzy. Zmateně se rozhlížel a vyklepával si vodu z vlasů. Už – vytahoval hůlku, že se osuší, ale Pansy jej zarazila.

„Zadrž.“ Mávla k němu rukou a kolem něj se začal v tu chvíli svíjet ohnivý had. Ani ne za deset vteřin byl dokonale suchý.
„Dík.“ řekl zamyšleně.
Pansy se cítila konečně po mnoha a mnoha dnech skvěle odpočatá. Ranní bublinková koupel a čisté, pohodlné oblečení, které jí komnata vykouzlila, ji dočista změnily. A Harry si toho okamžitě všiml.
Měla na sobě volné černé kapsáče a tmavě modré tričko. Celkově se sebou začala dělat velké změny. Vlasy si nechávala růst jak samy chtěly. Už si je neopečovávala a přepečlivě zastřihovala. Přestala se malovat. I když stejně na černé linky a tmavé oční stíny nedala dopustit. Prostě k ní pasovaly a slušely jí.
Harry ji oscanoval ze spodu nahoru a zpět a uznale pokýval hlavou.
V Pansy to nevyvolalo žádné uspokojení. Spíš naopak. Pěkně se namíchla „
Zabiju ho!“
vrčela v duchu naštvaně. Náhle se doširoka usmála a oči se jí žlutě zaleskly.
Než stačil Harry cokoli říct či udělat, dva velké šlahouny, které dosud visely ze stropu, se mu obmotaly kolem těla a přišpendlily jej na stěnu. Snažil se je zmrazit, ale Pansy mávla rukou a v tu chvíli byla jinovatka ze šlahounů pryč. Tak to šlo i s vodou, akorát ta se vypařila.
„Tak fajn!“ zavrčel, „Vyhrálas!“
„Tak, ty zmetku! Cos tu se mnou v noci dělal! NO? A nevykrucuj se! Poznám na tobě, když lžeš a zatloukáš!“ Ukazovala na něj prstem, na jehož špičce se jí rozhořel malý plamínek.
„Já za nic nemohl! Nejednou si omdlela, a když jsem se k tobě sklonil, tak ti na břiše vzplál plamen a vyrašila kytka..Divný! Já vím, ale je to fakt pravda! Snažil jsem se ho uhasit -  teda jako ten oheň, ale nešlo to. Chytlo od něj tvoje oblečení. Musel jsem si na tebe lehnout, abys neuhořela, ale ty nic. Byla si v deliriu a na nic si nepamatuješ. Jen jsi si cosi mumlala pod vousy a spala. Za to já jsem se od tebe pěkně popálil. Musel jsem si udělat tolik lektvarů, že by ze mě měla Pomfreyová radost! Jo a co se tvého oblečení týče.“ Kývl hlavou kamsi do rohu, „Je támhle! Pansy se tam otočila a spatřila jen ohořelé, vodou nacucané oblečení.
„Tak už mi věříš?“
„Dobře…Věřím ti. Měj se!“ a dala se na odchod.
„Hej počkej? A co mě takhle třeba pustit?“ udiveně se na ni díval, jak s ledovým klidem odchází a na něj se ani nepodívala.
„Porazil si Voldemorta, pár šlahounů Osidla pro tebe přeci nebude problém.“ Mile se usmála a mrknutím oka uhasila oheň.
„Ale vždyť já jsem chlad?!“ děsil se.
„Říkal si, že tě dokážu rozohnit, tak se ukaž!“ Poslala mu vzdušný polibek a zmizela za dveřmi.
„Sakra Parkinsonová!“ Zařval vyděšeně na zavírající se dveře.

A kytička se začala tulit.

Poslední komentáře
03.06.2008 16:16:49: Ahoj, konečně jsem se znovu dostal ke tvým povídkám. Hm, pořád nevím, jestli se mi to líbí nebo ne. ...
25.05.2008 17:19:51: Za prvé: gratuluji k úspěšně vykonané maturitěsmiley. Co se tejká těch oken, jak si psala, že bylo v A...
25.05.2008 14:22:24: Nemám.Jo dobrý hlavně že je ne?
24.05.2008 22:37:36: No prostě...Jak se ženskou zachazíš - tak se bude ona chovat k tobě!smiley A Jak maturita?? No mám pod...