midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

4. kapitola

Sweet home???

Hermiona se přemístila na dvorek. V tu chvíli jí zmrzl úsměv na tváři. Z kuchyně se ozýval neskutečný rámus a halas.
„Giermo!“ Vykřikla a vrhla se jako lvice do kuchyně. To, co spatřila, se kuchyní nedalo nazvat. Všude se válela mouka a kousky těsta. A uprostřed toho nepořádku byl převrácený stůl, za kterým se schovával její syn, s mísou od těsta na hlavě a smál se. Někde na druhé straně stolu seděl nějaký muž a smál se taky. Oba se snažili zasáhnout toho druhého kouskem těsta. A příšerně se u toho řehnili.
„Draco?? Giermo??? Co se tu děje?? Kde je babička?? Panenko skákavá, počkejte až to zjistí Molly!“Peskovala je Hermiona.
„Co nemám zjistit??“ V tu chvíli právě ona dotyčná žena vycházela z krbu a oprašovala se od sazí. Dosud se ještě nerozhlédla po kuchyni, ale v tom strnula v pohybu.
„Moje kuchyně! Co jste to s ní vy dva provedli???“ Ale to už v tu chvíli vybuchl Draco smíchy, hned za ním Gimmy, a Hermiona s Molly se taky dlouho neudržely a smály se. První z řad chechtajících se probrala Hermiona.
„Tak povíte nám vy dva, co jste tu dělali?? Zeptala se Hermiona.
„No asi takhle, Gimmy…“
„Já ne! Tos byl ty!“ ukázal na Draca prstem Giermo.
„Tak dobře.“přiznal se Draco a svěsil poraženecky ramena. Trpitelským hlasem pokračoval dál v žalování.
„Dostal jsem nápad…chtěl jsem to těsto zkusit ochutnat…no a tak jsem vzal Gimmymu mísu, a začali jsme se honit kolem stolu. Jenže, co čert nechtěl, uklouznul jsem, rozsypal jsem mouku a těsto mi vypadlo z mísy..no a takhle nějak to skončilo…“ dodal Draco s hranou lítostí.
„To mi chceš říct, že jsi dospělý muž a k tomu ještě učitel ve školce? Můžeš mi vysvětlit, kam na ty nápady chodíš? Toho malýho to nenapadne, ale tebe ano!  No kdyby se to dozvěděli rodiče těch dětí, co děláš u svého kmotřence za boty, tak by ti do té tvé školičky nikdo ani nevkročil!" Peskovala jej Hermiona, ale taky to nemyslela vážně.
Ať si to vyžere, holenek , ale aspoň někdo dělá s Gimmym lumpárny. Já na to nikdy nebyla a přece nemusí být hned ve všem jako já...jak by to řekl Harry? Suchar! "
„Opovaž se to někde na mě prásknout Grangerová, nebo...!“ Zahrozil jí smrtí ulechtáním, což byl pro Hermionu, která je lechtivá snad všude, ten nejhorší trest.
„To bys snad neudělal Malfoy!“ tvářila se šokovaně Hermiona
„Ale ano!“ Zablýsklo se Dracovi nebezpečně v očích.
„Ne.“
„Ale ano!“
„To bys neudělal!“
„Ale udělal!“ stačil říct Draco než ji povalil na zem, a začal ji lechtat, kam to jen šlo, protože sebou Hermiona házela jako těhotná kobra.
„Tak mi přece pomoz Gimmy, přece to nenecháš jen na mě!“ Chlapec se nenechal dlouho pobízet, ale chvilka nesoustředění a Hermiona se Dracovi vykroutila a utekla na zahradu, jenže jak si sama myslela, Draco i Gimmy ji následovali.
„Takže je ten úklid nakonec na mně. No jo…jako vždy.“ Povzdychla si Paní Weasleyová udělala pár šikovných pohybů hůlkou a kuchyň byla zase jako předtím. Vzala ze země mísu, ve které dřív bylo těsto, a začala znova pracovat na sušenkách, do kterých se nakonec i ten kokos k libost Draca dal.
Mezitím na zahradě vypukla válka o zahradní hadici. Draco dostal nápad, že když už jsou od mouky tak proč ne i od vody, že jo…
Úplně promočení a unavení se doplahočili do kuchyně.
„Tak to ne milánkové, to ne..že jste mi namočili a zase ušpinili celou kuchyni, to bych vám odpustila, ale abyste mi nastydli, tak to ne…Draco…dej sem to mokré oblečení…Hermiono, jdi si převléct Gierma a postarej se pak i sama o sebe. Udělám tu svačinu a půjdem na oběd na Příčnou…už jsem unavená ještě něco vařit..ŠUP! Co tu ještě sedíte! Na to se všichni zvedli a jako jeden muže řekli ROZKAZ GENERÁLE. Na to se vyřítili nahoru.
„Draco HOĎ MI PAK TO OBLEČENÍ!“

Splašenci jedni, ale že to už Hermiona potřebovala…takhle konečně na chvíli vypnout!" Pomyslela si.

 

Žádné komentáře