midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

32.kapitola

Hermiona, Ninja a Gabriel

 

Hermiona se vydala opět nahoru do své ložnice. Opět se převlékla do motorkářského a šla do dílny.

Stáli tam dvě motorky přikryté plachtou. Vedle nich stálo zaparkované světle metalizově modré auto značky Seat Cordoba.Za nimi bylo na stěně uspořádané všechno možné i nemožné nářadí od těch nejmenších šroubováků po hasák.

Hermiona otevřela dvewře dokořán a přešla k první motorce zprava. Odkryla plachtu a pod ní vykoukla jedovatě zelená Kawasaki Ninja. Hermiona odložila plachtu na ponk a z tajné přihrádky pod stolem vytáhla klíčky. S úsměvem je strčila do zapalování a pootočila. Ukazatel paliva okamžitě ukázal plnou nádrž.

"Díky zlato!" poděkovala v duchu Gimmymu za jeho péči o motorky.

Pootočila klíčkem zpět a vyhákla motorku ze stojanu. Odtlačila ji před kůlnu a zavřela za sebou.

Zmáčkla spojku a brzdu a 3krát nakopla motor po čtvrté se ozval krásně vrčivý hlas motoru. Párkrát vytočila motor do otáček a opatrně pouštěla spojku. Motorka jen předla a jí se úsměv čím dál víc rozšiřoval. Nikdo by neřekl, že její oči mohou tak moc zářit.

Nasedla. Hůlkou si přivolala helmu, kterou si odložila na lavici před  vrata, ještě než vešla dovnitř. Z vnitřku helmy vytáhla starý černý šátek, jímž si upevnila vlasy a teprve pak si nasadila helmu, kterou si pořádně dopnula. Sepnout spojku a brzdu na to podřadit, bylo dílem okamžiku. Pustila spojku brzdu a už jí nebylo.

Řítila se krajinou jako blesk. Pole, louky, lesy se kolem ní míhali tak rychle, že stačila jen zaregistrovat jen barevné šmouhy. Zanedlouho vjela na dálnici směr Grimsby. Kličkovala mezi nimi jak zajíc. Pomalu už ani nemělo smysl, aby zajížděla do levého pruhu (Jsme ve VB). Až o hodně dlouho dobu zpomalila na únosnou mez. Tedy rafička se posunula pod 150. Po čase ukazatel nad dálnicí hlásal, že k Grimsby zbývá jen 70km. Znovu přidala plyn. Za 20minut vjížděla na hranice městečka. Sjela na náměstí odkud se dala směrem na východ. Proplétala se mezi malými domečky až dorazila úplně na opačný kraj městečka. tam stála Středně velká opravna aut. zastavila. Vypnula motor a sundala si helmou. Nasála přímořský vzduch prosicený olejem do aut a benzinem. Slezla a vešla do příšeří garáží.

"Gabrieli?" zavolala přes rámus puštěného rádia.

"Ano?" ozvalo se ze spod ojetého Land Roveru. V tu chvíli z pod něj vyjel Ušpiněný Medvěd.

"Prcklu!" Usmál se a jeho černé oči se zaleskli radostí. A hned se hrabal do stoje. A pořádně ji objal. "Neříkala si, že se setkáme až na večeři?" podivil se, ale radost ze setkání mu z očí nevyprchala. Přešel k malé ledničce na boku dílny a vytáhl z ní pivo a pomerančový džus v plechovce. Rukou s plechovkami jí ukázal na lavičku sestavenou ze starých křesel z nějakého autobusu a druhou jí objal kolem ramen.

"Já - máš pravdu, ale potřebovala jsem si pročistit hlavu a nějak jsem cestou dojela až sem!" pokrčila rameny a rychle upila z otevřeného džusu, který začal s pěněním vytékat.

"Tak povídej!" usmál se medvědovitý obr vedle ní.

"To nový tetování - jak sis ráno všiml. To není tetování, ale nějaká podivná značka. Sama tomu moc dobře nerozumím, ale jedno vím určitě. Víš jak jsem mívala ty záchvaty. No ono to vlastně tak úplně záchvaty nebyly. Fakt tomu nerozumím, ale... ach" vyčerpaně si povzdechla.

"Pomalu, klid holka. Všechno od začátku, jasný?"

"Uf - tak fajn." oddechla si a začala od začátku. Jak se jí všechno v době jejího věznění začaly zostřovat všechny smysly. Jakl mohla cítit vědomí každé lidské mysli a libovolně si z ní vytáhnout vzpomínky, co chtěla znát, aniž by si to onen dotyčný uvědomil. Řekla všechno od dnešního rána, co všechno se dozvěděla až po to, proč přijela.

"Takže ti Sealenové. Jsou něco jako zvěromágové - akorát to zvíře, v něhož se mění - to si sami nevybrali. To je jim dáno už v srdci, chápu to dobře?"

"Ano, tak nějak jsem to pochopila i já, akorát sem si všimla, že jsou to kouzelná zvířata. Každé má nějakou schopnost a tu díky němu můžeš použít. Například. Harry se proměňuje v Maguára. Ten je znám, že se umí teleportovat. Takže Harry se umí taky teleportovat. Zároveň získal i jeho zvířecí instinkty jako rychlost, hbitost a podobně." zakončila výčet.

"No to je úžasné. Kdysi v Kruvalu jsem četl, že mnoho mágů měli podobné vlastnosti. Tudíž bych řekl, že to klidně i mohli být i první Sealené?" usmál se.

"To bych neřekla. I když všechno je možné. Nic jsem se z harryho pamětí o stáří Sealenů nedozvěděla. Kdo ví, třeba máš pravdu." pokrčila rameny a dopila poslední lok z plechovky a vstala.

"Měla bych jít. Bude za chvíli šest hodin a v sedm mám být na Hlavním štábu."

"Fajn. Motorku nech tady. Podívám se na tu prapodivnou součástku, hej?" Mrkl na ni. a taky vstal.

"Seš úžasnej, Méďo." obejmula ho kolem pasu, protože výš nedosáhla. Když se to vezme kolem a kolem, Gabriel musel měřit přes dobré dva metry.

"Já vím!" usmál se a rychle uhnul, než ho praštila do ramene. "Tak v sedm u tebe. Vyzvednu tě, ano?" Kývla na srozuměnou a s tichým "křach" zmizela.

Poslední komentáře
02.08.2010 16:27:58: cela tahle povidka je užasna, doufam že v ni budes pokraovat.prosííííííím všem co to četli by to ude...
05.03.2010 22:32:48: Super díl i cela povídka a všechny ostatní, doufám že se sem vrátíš a budeš pokračovat v techto skvě...
07.01.2010 09:13:01: Prosim mohla by si pridat dalsiu kapitolu lebo sa neviem dockat a som strasne zvedava ako to bude da...
01.10.2009 10:23:59: nádherná kapitola nemohla jsem ani uvěřit tomu štěstí když jsem otevřela tuto stránku a na mě kouká ...