midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

31. kapitola

 Rozhovory

Tak trochu bych se chtěla omluvit, že jsem Vás nechala tak dlouho čekat, ale můza mě nějak přestala líbat. Na mou obranu. Ono je těžký psát na koleji, kde je kolem Vás furt někdo a doma  s přítelem... Asi to sami chápete. Ještě jednou se omlouvám.

Tahle kapitolka je věnována Marianě za její řev, kterým mě přinutila zase psát...A samozřejmě i Vám všem, co jste svým komentářem značně pomohli mému egu DÍKY

"Copak potřebuješ, zlato?" zeptal se Melenis, jakmile se vedle ní zhmotnil.

"Skorem nic. Jen bych chtěla vědět, jak si myslíš, že ho mám uzdravit, když je v komatu!" unaveně si sedla vedle chlapce, jež měl na hlavě místo vlasů opravdové ježčí podliny.

"Cože? V komatu? Co to způsobilo?"

"Podle zdravotní karty je to jasné. Rozdrcená půlka kostí na pravém boku,  naprasklá lebka, a to nemluvě o vnitřních krváceních, které se z valné části podařilo vyléčit. Mám pokračovat?"

"Nemusíš. Je mi to jasné." povzdechl si Harry.

na to, abych zrevitalizovala síly na obnovení své moci. Je mi to líto, ale tohle není v "Ale dá se s tím ještě něco udělat, ne? Přece bys ho dokázala uzdravit!"

"Dalo by se. Ale já - tedy moje moc. Za poslední 12 hodin jsem neměla chvilku klidu na uklidnění." Smutně se nadechla a svěsila hlavu.

"Fajn, a co teda budeš dělat?" zeptal se.

"Podle Mirandiné zprávy, byl výborně ošetřen. Lektvar na zastavení vnitřního krvácení a na edémy mu byl podán ihned, což je výborná zpráva. Zastavení krvácení z těch dvou otevřených zlomenin už bylo ošetřeno Episkey a dán Dokrvovací lektvar v příslušném poměru ke zranění. Všechny testy ukazují na to, že zranění jsou na dobré cestě, ale nikdo se sto procentní jistotou neví, jak je na tom jeho hlava. Možná se probudí jakmile budou uzdraveny všechny jeho zranění, což by mělo být zhruba..." mrkla na hodiny na zdi, "přibližně za 5 a půl hodiny, ale to záleží jen na něm." zhodnotila celou situaci.

"Takže nezbývá jen čekat." povzdechl si Harry. Melenis pokývala hlavou a zvedla se k odchodu.

"Jdeš taky? tady nic nezmůžeme. A stejně. Ještě musím mluvit se Selenou, abych jí to všechno vysvětlila. Kde vlastně je?" podivila se, že ji tu v nemocnici dlouho neviděla.

"Je u mě doma. Zbláznila se do chystání pohoštění na tu dnešní oslavu!" usmál se a objal ji kolem ramen a už byly fuč.

 

"Kde je Harry?" Zeptala se Hemiona, když se Draco sám vrátil do kuchyně.

"Říkal že k sobě do bytu nebo něco na ten způsob."

"Aha" odpověděla Mia neurčitě a sedla si na pohovku a nemalou chvíli civěla do prázdna.

"Mio?" oslovil ji potichu Draco.

"Hm?"

"Na co myslíš?"

"Já...Jen že je toho za posledních čtyřiadvacet hodin na mě nějak moc. Nejdřív Harryho podivný návrat. Pak to moje rádoby "uzdravení" no a všechno kolem. Já...Jsem jen z toho trochu v šoku."

"Ale jsi šťastná nebo ne?" zeptal se opatrně.

"Já ti ani vlastně nevím. Najednou ani nevím, co chci. Já. Jsem moc šťastná, že je Harry zpět, ale pořád mi na něm něco nesedí. Vím, že jsme se všichni za těch 7 let změnili. Sama jsem toho živoucím důkazem, ale on. To není ten, do koho jsem se tak bláznivě zamilovala. Je tak jiný. Tak strašně... nedokážu to vysvětlit. A navíc, to jak se chová ke Gimmymu. To mi nejvíc leze na mozek. Je tak na něj hodný. Okamžitě si s ním rozumí. Předtím - trvalo to pěkně dlouhou dobu, než si k sobě někoho pustil. Já..." Sypala ze sebe div, že vůbec mohla dýchat.

"Zadrž Mio. Tohle všechno bys neměla řešit se mnou, ale s ním. Já jsem sice tvůj přítel a kamarád, ale nejsem on. Já ti na tohle všechno odpověď nedám. A vlastně ani nechci!"

"Máš pravdu. Musím si na chvíli vyčistit hlavu bo jinak se mi asi rozskočí!" složila si hlavu do dlaní a snažila se to všechno rozdýchat.

"Fajn. Tak víš co? Ty stejně nerada famfrpál. Vezmu místo tebe na něj Lennyho a Melenis. O Gierma se postarám, neměj strach. Však jsem taky jeho kmotr, ne?" usmál se. "Dej si voraz. Třeba se jeď projet, dej si vanu, někam se na chvíli přemísti, mě je to jedno, ale do sedmi večer tě nechci vidět, jasný?" prstem ji cvrnknul do nosu. Hermiona se usmála a pak ho objala.

"Teda Malfoy, že se nestydíš. Balit zasnoubenou holku!" Vyjel Lenny a už bral schody, co to dalo, aby se k nim dostal.

"Brzdi švagře! Je to kmotr mého syna a velmi dobrý kamarád. Takže jestli mu ublížíš, povím Melenis, co sis myslel ráno u snídaně!" postavila se do bojové pozice s rukama v bok. Jak náramně se v té chvíli podobala Molly Weasleyové.

"Cože? Jak - jak víš, na co jsem při snídani myslel?? Tak počkat jak víš o... Já ti pomůžu a ty svou Schopnost používáš proti mě?" vrčel Lenny velice, ale velice podrážděně. Skoro tak, že mu nepatrně poskakoval hlas o oktávu víš.

"Slyšela jsem, co jsem slyšela. Já za to zas tak docela nemůžu. Přímo si to řval. Pokud vím, nitrobranu byste měli znát!" vyplázla na něj pomyslně jazyk.

"Á k čertu s tebou, ty malá ... Odteď si dám na tebe pozor!" a uraženě se přemístil na dvorek. Odkud za chvilku začali stoupat pravidelné obláčky kouře.

 

"Čuchám, čuchám...Davidoffky!" Rozzářil se Draco, když za ním vyšel na dvorek.

"Kráva jedna. Si myslí, že když má Porrtus memorandum, tak spolkla všechnu moudrost světa!" prskal Lenny. "Já tu malou zmijku klouzavou jednou dostanu. Ať si ji má Maguár rád nebo ne!!" vyhrožoval směrem k domu.

"Hele. Klid. Co tě tak rozohnilo. Přece to nemohlo být tak špatný? Nebo..?" nechal viset otázku ve vzduchu. Lenny mu jen nabídl cigaretu a pokýval hlavou, ať s ním jde trochu bokem. Draco si připálil a potáhl a Lenny nervózně začal vysvětlovat

"Jak bych to řekl. S Mel spolu chodíme už nějakej pátek. A trochu jinačího pobavení...když jsme sami...nám prospívá...No a já dostal nápad...!" Soukal ze sebe.

"Tak to jo!" Smál se Draco. "A Co tě vlastně napadlo?"

"Ee...neřeknu. To jen mezi mnou a Mel. Ona není tak čistá - sice je Bílý fénix, ale pořád má v sobě ten jejich oheň. Bože, jak já ji miluju!" zavrčel Lenny hlubokým živočišným hlasem.

"Hm...Zajímavý. Takže je SM?" vybalil to Draco na rovinu.

"NE! ...I když...!" naklonil hlavu na stranu a šibalsky se Lennymu pozvedl jeden koutek.

"Jak tak koukám, je co závidět!" Smál se Draco.

"Blbečku!Ti říkám! Jestli nebudeš držet jazyk za zuby...!" Uhodil na Draca Pastelníček. A z legrace ho praštil.

"Jauva!" "třel si bolestivé rameno. "Hele Pastelníčku. Byli jste už s Melenis někdy na famfrpálu?" Změnil téma Draco.

"Ne, já tedy ne a Mel k tomu ani neměla příležitost. Ale dost mě to zajímá, jak ten váš fotbal na košťatech vypadá."

"Fot - co?"

"Neřeš to, Malfoyi." Mávl raději rukou jako by zaháněl nepříjemný hmyz.

"Tak fajn. Dneska bude teda vaše premiéra. Akorát pro utajení si budeš muset dát kolem krku šátek a přes oči brýle. Mel není naštěstí tak výrazná jako ty. Bílý vlasy se dají vysvětlit jako nepodařený přebarvovací kouzlo."

"A ty zlatý pruhy v nich?" típl Lenny cigaretu a nedopalek nechal zmizet.

"Eee... Koupíme jí pro jistotu kšiltovku HHáček."

"HHáček?"

"To je famfrpálový klub. Holyheadské Harpie. Jeden z nejlepších u nás. Bude se ti moc líbit. Hrají za něj jen samé kočky!" Mrkl spiklenecky na Lennyho.

"Hm...to si nechám líbit. Proti komu vlastně hrají dneska Harpie?"

"Proti Caerphillským katapultům."

"Co ti sou zač?"

"Fajnovky, co si hrají na kaskadéry!" odfrkl si Draco znechuceně.

"Co proti nim máš?"

"Ále. Jejich kapitán mi vyfoukl na jednom plese můj objev. Kretén!" zuřil Draco.

"Jak tak koukám, žádná sukně tě nenechává chladným." prohlížel si

"To víš. Ženy. Každá je krásná. Každá jinak voní a chutná. Někdo radši vdolky - já raděj holky!" na to se Lenny tak rozesmál, že zapomněl vydechnout kouř a začal se pekelně dusit.

"To máš za to!" praštil ho Draco do zad.

"Seš blbej!"

"Až po tobě!" típl pro změnu cigaretu Draco a po vzoru Pastelníčka též nechal zmizet nedopalek neznámo kam. Oba se vydali zpátky dovnitř.

Giermo už na ně čekal v kuchyni. V ruce chytačské rukavice a na hlavě tmavě zelenou čapku se zlatě vyšitým spárem.

"Už jdeme?" a koukl se na Hermionu.

"Jdeme." Kývl Draco.

"Uklidil sis ten pokoj?" zeptala se Hermiona z horního patra schodiště.

"Ano mami!" zahalasil malý Potter.

"Fajn, tak běžte." zamávala jim

"Ty nejdeš mami?" divil se Giermo.

"Ne nejdu. Není mi dobře a musím si ještě něco zařídit. Však s tebou místo mě jde strejda Lenny s Melenis. Užij si to broučku!" dala mu pusu, když sešla dolů a vyprovodila je před dům.

"Lenny, vem prcka na ústředí. Se skočím domů převléct a hned jsem za vámi.Ano?"

"Fajn!" a už byli všichni tři v prachu.

Žádné komentáře