midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

30.kapitola

Přípravy na oslavu

„Seleno? Jsi už hotová?“zavolal na ni a dal se do ochutnávky chlebíčků. Sice byl zrovna po Hermionině výtečném obědě, ale vůně a chuť jej zlákaly. Měl pusu plnou slin jako Pavlův pes. Narval si do pusy zaráz jeden, který vypadal opravdu lákavě.
„Jasně, dej mi minutku.“ Ozvalo se spěšně z koupelny.

„Tak to bude ještě tak na půl hodiny!“ pomyslel si. Prostě už za tu dobu, co tu bydlel s Annou poznal, jak ženy maskují časový deficit.
„Cože jsi se vlastně vrhla do chlebíčků? Většinou jsi se přišla vybít na Agnes!“ zařval směr koupelna a mrknutím oka zaostřil na dřeveného panáka, který stál osamoceně v rohu jeho tělocvičny. Dnes vypadal ještě nepoužitě. Žádné nové odřeniny na něm za dnešek nepřibily. Jméno mu dal Lenny. Nesnášel tak moc jednu z Kardoness,  že po ní pojmenoval i chudáka panáka. Tedy bohužel pro Agens, tak podle toho i vypadal.
„Ne. Na Agens jsem dneska neměla náladu.Důvod proč ty chlebíčky je, že jsem potkala Felicia s Eleonor. Mimochodem – nepochopím, jak tak milá osoba jako Eleonor může být Lovec a ještě k tomu chodit s Feliciem. Na něj to chce vážně pevné nervy!“ a Harry k tomu ještě dodal „a ruku.“ (Na pohlavky Vy …! No! Červenejte se! A právem! Hihi) To už byla v kuchyni a sedala si vedle Harryho, který stačil spořádat jeden tác. Selena se zase pro jednou srdečně usmála.) Vstala a raději odnesla Harryho podnos s posledním chlebíčkem do bezpečné vzdálenosti. Sklidila za to ublížený výraz a už – už se natahoval po jiném tácu,  ale ona jej plácla přes ruku. Zakňučel a ona se zase usmála.
„No vidíš, hned ti to víc sekne!“ Do té chvíle si ji pořádně neprohlédl. Jeho hlavním terčem pozornosti byly chlebíčky. Temné oči už zase měla zvýrazněné černou tužkou a do tváře se jí vrátila zase normální barva.
„Haha. Kde jsem to přestala… Jo - potkala jsem Felicia a Eleonor. El mi řekla, o tom že máš syna. Chystají pro tebe oslavu. Dneska večer. Chtějí pozvat i Generála a jeho rodinu.“ Harry se s Lennym moc nerozšiřovali s tím, že jsou s generálem vlastně do rodiny.
„Tak to nebudou muset. Už je někdo předešel. Generála jsem pozval na svoji oslavu já. Tam nahoře budou  taky dneska slavit. Chtěl jsem vlastně pro ně zajít. A taky pro tebe s Neriena a pro ty dva. Zapomněl jsem je ráno pozvat!“ uvědomil si Harry.
„Aha. Fajn. Ale jak to všechno provedeme?“
„Víš co? Já zajedu k těm dvěma a nastěhujeme to všechno ke mně nahoru. Ty už pomalu začni, ano? Já skočím za Mel, aby se podívala na Neriena a taky za Feliciem s El. Adresa je Gimmauldovo náměstí 12. kdyby se tě někdo ptal, tak jim řekni, že jsi ode mě. A kdyby chtěli důkaz, tak jim řekni nějakou prkotinu a o mně, to jistě zabere, ano?“ zas nečekal a byl fuč.
„Maguáre?“ ale bylo pozdě. Naštvaně se otočila a vyslala temně fialový paprsek na panáka.
„Sorry Agnes!“ řekla. když panákovi kouzlem uletěl kus ruky.

„Melenis. Jestli jsi v Berling-Fahru, ozvy se. Potřebujeme, abys skočila do nemocnice. Bodloš – Nerien,  od Seleny je s ním zle!“ Harry stál před svou kanceláří. Rychle nakoukl dovnitř, ale nikdo tam nebyl.
„Maguáre, ty pako! Ta oslava měla být u tebe v bytě! Hned se vrať. Už jsou ti dva tady… A je tu i generál!“ přiletěla k Harrymu myšlenka od Seleny.
Harry se otočil jak na obrtlíku a díky Teleportaci už zase stál před jeho bytem.
„Proč jsi mi to neřekla?“ čertil se hned ve dveřích.
„A kdy asi? Když jsi mi zmizel v sekundě před očima?“ čertila se pro změnu ona. Na to se rozesmál generál.
„Jé to je fajn pocit, vědět, že s tím jeho náhlým mizením neštve jen mě!“ přidal se i Lenny.
„JO! Je to tvoje věc, že tu po Belring-fahtu lítáš jak hadr na holi. Kdybys mě vyslechl, tak jsi tam nemusel.“ Peskovala ho ještě. Harry se na ni podíval s hraným opovržením a šel se pozdravit s ostatními.
„Ahoj hrdličky!“ pozdravil Felicia s Eleonor.
„Po – po – počkej! To mělo být překvápko!“ Eleonor byla pořádně zaskočená. Doté chvíle tam cosi s Feliciem kutila, takže si ani nevšimla slovní přestřelky, která tu před pár sekundami proběhla.
„Já mám taky jedno. Oslava bude Na povrchu. Už jsem tam slíbil přítomnost a bude jen dobře, když se tam všichni vzájemně poznáte.“ usmál se na Okamii (Eleonor).
„Bude legrace! Věř mi!“ mrkl na Felicia jedním očkem, tak aby to jeho polovička neviděla. Salamander (Felicio) se hned na to doširoka usmál a jeho chmury byly ty tam.
„Ty, Anaeli, přijdete teda i máma se ségrou?“ zeptal se potichu, aby je nikdo kromě nich dvou neslyšel.
„Jasně.“Usmál se. „Co to s sebou taháš za…“ v tu chvíli si všiml meče, který Harry dosud držel v dlani, „počkat, to je Ahiedasova práce? Ne…sakra, tohle není jeho značka, ale…. Ale kde jsem ji jen viděl?!?“ zamyslel se a pohrával si v ruce s mečem v pouzdře, pak jej vytáhl a šel jej na chvíli otestovat do tělocvičny.
Harry se za ním pyšně díval a šel pomoct zbylé trojici.
Anael mezitím dělal s mečem různé výpady, otáčel s ním ve vzduchu kolem sebe, nad hlavou, dělal různé otočky a  nakonec vyskočil a ve vzduchu s ním jakoby zabodl neviditelného nepřítele. Při dopadu se zastavil a prohlížel si meč a nemohl se na něj vynadívat. Pak se otočil a šel za zbytkem do kuchyně. Zastrčil meč do pochvy a předal jej Harrymu se slovy: „Ten, kdo ten meč ukoval snad musel překonat i mistra Ahiedase!“ A pokýval uznale hlavou. Harry se pousmál a opřel jej o zem. „Ten má pro Hermionu?“ odpověděla místo Maguára Eleonor.
„Ty fakt dokážeš číst myšlenky!“ zakřenil se na ni. Místo odpovědi se Eleonor po něm ohnala utěrkou. A dali se zase do práce. Harry se co chvíli přemisťoval s chlebíčky a dalšími pochutinami na Ústředí. Melenis a Selena kontrolovaly občerstvení, jestli přinesly všechno. Mezitím Felicio byl nucen přemístit se do kanceláře a uklidit nepořádek. Harry jej z taktických důvodů raději uklidil z místnosti. Tolik jídla by jej určitě lákalo k ochutnávkám. A v případě Felicia, který byl žravý v jednom kuse, když nemysle na blbiny a na to, jak se co nejvíc vybít na Kardoness, kteří mu vyvraždily půlku rodiny, a taky na Eleonor, myslel na jídlo.
Chvíli už pracovali, když se Maguárovi náhle ozvala Melenis.

„Maguáre. Budu potřebovat tvoji asistenci. Můžeš sem na chvíli?“
A poslala mu obraz místa, kde se zrovna byla.

Poslední komentáře
26.05.2009 10:51:10: Jedním slovem sezace už aby tu byla další kapčasmiley${1}
14.02.2009 14:01:07: tak co kdy planuješ pokračko docela ti ty stranky pokrývá obrazně řečeno prach od prosince komentář ...
23.12.2008 22:26:23: fakt super kapitola. moc se povedla smiley${1}smiley${1}
26.11.2008 12:56:38: Ahojky, tvoje fantazie mě úplně pohltila, ty povídky jsou fakt skvělý, ale tahle mě upoutala asi nej...