midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

28.kapitola

Ach ti chlapi!

„Co? Zas vy dva?“ Hermiona se okamžitě nažhavila. Vyskočila z Harryho objetí a přešla k těm dvěma. Draco už ji takhle párkrát viděl a pro jistotu se začal stahovat do ústraní. Ale marně.
„Draco Malfoyi! Podrazáku jeden! Neumíš udržet tajemství. Tak s motorkami máš utrum a ještě jednou, tak tě vykastruju!“ Zapíchla mu prst do hrudi. „A ty, Lenny! Dej si na mě bacha! Jinak tě oškubu jako kuře!“
„Hej! Jdi ode mě dál! Harry pomoct! Drž si ji ode mě dál!“ Bránil se Lenny.
„Ona má svou hlavu! Braň se sám!“ Založil si ruce na prsou a pobaveně sledoval jak jeho nastávající dloube střídavě do Draca a Lennyho.
„T– jau – to si říkáš bratr? A ještě e všemu dvojče?“ ohradil se ublíženě Lenny.
„Miláčku. Tak už je nech. Tys mi taky nedokázala odolat, když jsem z tebe něco chtěl dostat. Víš, že odolat mi je těžký!“ Usmál se a vzal ji něžně kolem pasu a odtáhl ji do bezpečné vzdálenosti odtěch dvou. Chvíli se mu vzpouzela, přeci jen se ještě na nich dostatečně nevyřádila. Sice to asi nemělo takový účinek. Oba byli oproti ní snad o hlavu a půl vyšší. Povzdechla si a svěsila ramena.
„Fajn vyhráli jste!“ Kapitulovala.
„Ne nikdo nevyhrál. Jen si uznala, jako moc velký parchant je tvůj budoucí manžel!“ Vyprskl Lenny smíchy. Všichni se zarazili.
„Cože?“ odstrčil Harry od sebe Hermionu a šel na svého bratra, „zopakuj to, papouchu jeden!“
„Neslyšel´s? Mám t protáhnout dutiny? Stejně si to za toho papoucha zasloužíš, No čiči!“
„Hele kluci! Tak dost. Hrát si můžete jindy!“ Vložil se do toho Draco.
„Ne, to nepočká! On mi musí vysvětlit, jak to myslel!“
„Jednoduše! Jsi těžkej manipulátor a vyděrač!“ křikl Lenny na Harryho přes Dracova záda a vyplázl na něj jazyk.
„No počkej až se mi dostaneš pod ruku!“celou dobu bylo vidět, že se ti dva jenom hecují, ale Hermiona s Dracem je takhle neznali. Vypadalo to skoro na bratrovraždu, sice se nevědělo jestli Harryho nebo Lennyho, ale to je jedno.Hermina mezi ně vkročila a rázně zasáhla!
„A dost! Ty!“ ukázala prstem na Lennyho, „neryj mi do mého bodoucího manžela u mě doma! A ty!“ otočila se na Harryho, „Opovaž se před Giermem něco takového se svým bratrem provádět nebo Gimmy bude naše jediné dítě!“ na to si povzdychla „Tady nikdo nemůže mít chvíli soukromí!“ a s unaveným vzdechnutím odešla dolů za synem.
„Mamííí! Tatííí! Kde jste. Čekám tu na vás s jídlem! Mám hroznej hlad!“ Ozval se zdola jejich hladový syn.
„Tebe“ ukázal na Lennyho prstem, „a tebe“ ukázal prstem pro změnu na přihlížejícího Draca, „my byl čert dlužnej!“ a šel dolů.
„Stejně by mě zajímalo, kdo z nás dvou to bude!“ Pokrčili oba rameny a šli za nimi.

Gimmy, chudáček, celou tu dobu čekal dole. Strašně se mu sbíhaly sliny. Těstoviny s kuřetem ala Hermiona... Jeho nejoblíbenější jídlo a máma s tátou nejdou! Takhle týrat malé děti! Za to by je měli pověsit za ...(hm) uši do průvanu! Jaké bylo jeho překvapení, když se po chvíli za Hermionou a Harrym objevili na schodech Lenny se strejdou Dracem.
„Páni! Kde jste se tu vzali?“ zeptal se jich s otevřenou pusou dokořán.
„To strejda Lenny. Nevěřil bys jak moc šikovně se umí přemisťovat.“ Usmál se.
„Hermi? Zbude tu i něco pro mě? Na Ústředí jsem se zrovna nějak nestihl najíst...“ žadonil Harry.
„Co mám s tebou dělat!“ Vzdychla si. „A vy dva? Máte ještě hlad?“
„Na tvoje jídla? Rozhodně!“ řekl Draco a zatáhl Lennyho ke stolu. Oba Potterové se nejdříve s nedůvěrou zakousli do prvních soust, ale s podivem zjišťovali, jak moc je Hermiona dobrá kuchařka.
„Brácha! Jestli si Hermionu okamžitě nevezmeš, tak já si ju klidně vezmu místo tebe! Takovou kuchařku mít doma, tak se bojím jen vyjít z kobky, aby mi ju někdo nevzal!“ chválil s plnou pusou. Hermiona se jen zapýřila.
„Kéž by tě Mel slyšela!“ zavrčel na něj Harry.
„Kde jsi ji vlastně nechal?“ zeptala se na to Mia.
„Musela ještě k nám. Skočila pro nějaké věci pro Padmu Thomasovou, prý nějaké vitamíny...“ Odpověděl s plnou pusou. Nastalé ticho nakonec proťal jako první Gimmy.
„Mami?? V kolik ten zápas začíná???“
„Ve tři je zahájení. No ale než se začne hrát tak bude tak půl čtvrté. Času dost. Ještě si stihneš uklidit pokoj.“ Usmála se na něj sladce. Gimmy si jen smutně vzdychl.
„Mami? A nemohli bychom ještě zpátky tam, kde jsme dneska spali předtím než začne zápas?“ zkoušel to jinak.
„Proč?“ prohlížela si jej přes přimhouřené oči. Gimmy se tvářil jako andílek.
„No strejdové Fred s Georgem mi něco slíbili.“ Řekl jako by nic.
Tak na tohle ti neskočím! usmála se v duchu.
„Dobře. Až si uklidíš pokoj můžeme tam ještě skočit, ano?“
„Ale...“ ale včas si všiml jejího přísného pohledu, „dobře!“ vzdychl si.
Ti pomůžu!“ Promluvil na něj v jeho hlavě Lenny a potají na něj mrkl, když se zrovna Hermiona nedívala.
Chraň tě Bůh mu pomáhat! Zvládne to sám. Co si rozkramařil, to si taky uklidí! ozvala se Hermiona. A při tom se na něj ani nemusela podívala.
Zaplať Pán Bůh, že ZROVNA moje snoubenka máSchopnost Porrtus memorandum!“ zahořekoval ironicky Maguár a Lenny mu dal jen zapravdu. Hermiona to samozřejmě slyšela, ale nedala na sobě nic znát.  Smála se jim, ale v duchu ze sebe ještě měla stále strach. Raději se pustila do úklidu. Gimmy s Lennym, který ho šel nakonec jen kontrolovat, aby to nenaházel do skříně jen tak,  ji napodobil o patro víš a zbytek, Harry s Dracem si šli popovídat někam na zahradu.

„Co vlastně s Lennym plánujete?“ Zeptal se Draco a posadil se na zahradní lavičku pod veliký dub. Harryho překvapilo, že nejen dům, ale  jak se zdálo, i zahrada, prošly velkou rekonstrukcí. Na zahradě už nebylo po trpaslících a ni památky, kachní jezírko bylo řádně vyčištěné, takže se dalo použít i ke koupání, o čemž svědčilo jakési molo zakončené rádoby malým skokanským můstkem. Kolem plotu se pnuly popínavé růže, chlouba a pýcha Molly Weasleyové.Jak si stačil všimnout, na záhonku se nic nezměnilo, jen ovocné stromy o kus povyrostly.
„To je tajemství. Bude to pro vás všechny překvapení!“ odpověděl.
„Jen si tak říkám, jestli se mám bát?!?“ polemizoval Draco a úkosem pohlédl na svého souseda. Harry se usmál a zavrtěl hlavou, že ne.
„Ty Malfoy, teď jsem si vzpomněl. Musím ještě k sobě do bytu. Objevím se na famfrpálu, ano? Hraje se to v Kentu, že?“ Draco stačil jen kývnout a Harry byl pryč.

„Lenny měl pravdu. Harry je s tím mizením na zabití!“

Poslední komentáře
25.03.2008 20:17:33: Ahoj midnight. Já jsem ti svůj názor na tuto povídku sice už sdělil, ale chci ho zde ještě napsat. V...