midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

20.kapitola

 Horem - pádem

„Hermiono!“ Vyhrkl Draco, a šel si ji zblízka pořádně prohlédnout. Popadl ji do ochranitelského objetí.
„Už je ti líp, jak vidím, ale bude to stále pokračovat? Molly nám sice řekla, že už to má být OK, ale stále na tobě vidím, že to tak úplně v pořádku není, viď?“ šeptal jí do ucha.
„Tak dost. Hermiono, co máš tady s tímhle?“ Odtrhl je náhle od sebe Lenny. Vrčel a přimhouřil oči. Nebezpečně se mu v nich totiž blýskalo.
„To je dobrý, strejdo Lenny! To je mámin nejlepší kámoš a můj kmotr. Viď, Draco?“ Usmál se na něj Gimmy.
„Aha, tak to promiňte. Jen jsem dostal za úkol Hermionu chránit. Harry mi o tvé minulosti říkal, a netvářil se moc důvěřivě k tvé nevinně, ale když ti Hermiona věří, není v ničem problém.“ Prohlásil a mírně se sklonil k drobné úkloně. Na to vzal Mel za pas a šli se konečně nasnídat.
„Ty, Draco. Potřebuju zajet za Gabrielem. Beru s sebou dneska nakonec i  Gimmyho. Jede se to u VillachPontu. Jestli tam dneska nebude McDevis, takže mám vítězství v kapse. Gabriel mi tam už poslal věci do Doupěte, ale nejdřív mi musíš pomoct s Molly a ostatníma, jinak se odsud nedostanem. Slibuju ti, že ti za týden půjčím Yamiho, na jak dlouho budeš chtít, ale musíš mě odsud dostat, rozumíš?“ Vysvětlovala šeptem.
„Jak to, že o tom strejda ví?“ Divil se Gimmy.
„Miláčku, jestli chceš vidět závody, tak se mě teď na nic neptej. Vysvětlím ti to později, ano?“
„Dobře. Ale za tuhle službu bych chtěl spíš Kawasaki a na týden!“ Projevilo se v Dracovi zase kus jeho parchantského já.
„Ninju a na týden? Zbláznil si se? Kawasaki ti půjčím tak maximálně na dva dny! Víš jak blbě se jezdí s kradenou motorkou? Yami ještě není přestříkaná. Jak budu jezdit do práce? Grr. Pak si klidně na ty svoje projížďky půjč co chceš, ale já už odcházím. Pa!“ Vzala Gimmyho do náruče. Dracovi vtiskla polibek na tvář, a urychleně opustila místnost, protože se k ní hnala Molly.
„Draco, co se děje, kam to šla Hermiona s Gimmym? Je jí pořád špatně?“
„Ne. Molly. Hermiona jela vydělávat.“

„Ach. Jednou se z té práce snad zblázní!“ Stěžovala si, a v duchu Hermionu velmi litovala. Jen kdyby tušila, jak jela vydělávat!

 

 

 

Žádné komentáře