midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

18.kapitola

Rada

Harry se teleportoval na konec dlouhé sloupové chodby. Přímo před ním bylo pár desítek schodů do menšího amfiteátru. Byla to oválná místnost. Vše bylo z bílého mramoru, až na podušky na mramorových lavicích. Měly čtyři různé barvy. Bílou, zlatou, stříbrnou a černou. Každá měla též na sobě vyšitý určitý symbol. Na černých poduškách byl symbol slunce a měsíce splývajících dohromady. Znak pro Lux in tenebris. Měli jej ve znaku Lovci. Bílé na sobě měli vyšité váhy. Zlaté růži překříženou křížem, a stříbrné kruh a v něm sepjaté dlaně.
Harryho zrak ale již doputoval až k malému podiu, na němž seděli čtyři Starší sealeni. Tedy Zvířata. Jestřáb, Peagas, Chimeara a Vlkodlak. První

Sealené. Harry k nim došel, poklekl, a sám se přeměnil do svého Zvířete.


„Rado, přišel jsem na Vaši žádost. Posadil se před ně Harry a oslovil je pomocí myšlenek. „Dlouho jsme se neviděli, můj synu, není-liž pravda?“
Oslovil Maguára Peagas. Maguár jen pokývl a začal tiše příst.
„Dlouho jsme čekali na tuto chvíli. Konečně se začíná naplňovat proroctví o dávném trojím spojením. Vše začíná a končí u tebe, Maguáre.“ Promluvila syčivě Chimeara.
Nechápu, Kirké, jedno proroctví už splněno bylo, o jakém druhém to mluvíš, copak ono jich bylo víc?“ Skočil jí řeči Harry „Nezměnil se.“ podotkl s úsměvem jestřáb, „Ne, tohle proroctví se týká Hermiony. Ale dotýká se i tebe a vašeho syna.“
Usmála se Morgana. „Hermiona se nesměla vrátit mezi Sealeny do té doby, než byla připravena. Ona je už Sealenem dlouhou dobu ale jak si sám viděl, tak zapomněla. Portus memorandum. Jedna z nejsilnějších schopností, co se vědění týče. Musí to být neobyčejně vnímavá žena. Snažil se hodnotit Romus - Vlkodlak. „Ano to je, ale já stejně nechápu, proč jste jí nepomohli, je to přece ve vašem zájmu, aby se na Sealeny nepřišlo, nebo ne?“ Zeptal se rozhořčeně Maguár.
Nemohli jsme. Stará smlouva ukládá, že Sealenem může být jen ten, jenž se jím chce stát a poslechne hlas svého srdce, tak jako ty, já i jiní. Nemohla mezi nás. Tak je psáno, a tak to taky zůstane. Smlouva musí být dodržována, pro zachování rovnováhy. A co se Gierma týče, můžeš jej vychovávat ty, pokud se Hermiona rozhodne zůstat nahoře. Dodala ještě kirké.

„Po-po-počkat. Co je z Giermem? Co? To není možné!“ Došlo mu najednou.
Ale je to možné, a více než jasné. usmál se Merlin–Jestřáb, „byl počat Sealenem a jeho matka se jím též stala, když ho nosila pod srdcem. Nebude to trvat dlouho. Do půl roku bude muset jít mezi nás, a ty to víš. Jinak budeš muset provést odštěp a to bych ani jemu a hlavně tobě nepřál! Je to nevyhnutelné! Harryho z Merinových slov mrazilo v zádech. Jeho syn je Sealen a bude muset jít sem. Ale Hermiona? Co ta? Bude se jím chtít také stát nebo ji ztratí??
„Rado, je nějaká možnost je zachránit? Prosím? Přece je nemůžu po takové době ztratit? Zeptal se třesoucím se hlasem a z oka mu skanula slza bolesti. Ani si nepamatoval, kdy naposled se mu to stalo. Poslední slzu ztratil se smrtí Anny-Ohňového kraba a to předtím také dlouho nebrečel.
Naposledy na pohřbu Rona a dalších mrtvých přátel, kteří padli za bitvy.
„Je pouze jedna možnost. A to přivést je sem!“ Pronesla do ticha Morgana.
Náhle rada prudce vykřikla, a všichni se podívali na Harryho.
„Hermiona. Patří mezi nás. Už není jiná možnost!“ Pronesli jako jeden muž.

V tu samou chvíli doletěla k Maguárovi myšlenka od jeho bratra: „Myslím, že by ses měl co nejdřív vrátit. Čeká tě tu nemalé překvapení.“


  

Žádné komentáře