midnight stories

Všechna práva vyhrazená J.K.Rowlingové

Harry Potter a world of Sealens

15.kapitola

Snídaně

„Molly, mohla bys nám vysvětlit, co se to stalo? Kde je vůbec Hermiona? Nestalo se jí něco? Ach ne, ty její záchvaty, že by…“Děsila se Padma Patilová-Thomasová.
„Ne, její záchvaty jsou, jestli se to mohu opovážit říci, pasé. Konečně ji někdo dokázal vyléčit. Melenis je výjimečná léčitelka, to byla ta dívka na chodbě.“ „To myslíš tu s těmi bílými vlasy a zlatými prameny? Zbystřil Draco znenadání.
„Ano, tu. Ale pro tvou informaci, Draco, je zadaná.“ Všichni přítomní se zasmáli, když Draco hrál zklamaného.
„Ten mladík vedle ní, byl její snoubenec Lenny Potter a…“ Chtěla pokračovala dál jenže,...
Potter? Říkala si Lenny Potter? On má  něco společného s Harrym, nebo je to shoda jmen?“ Přerušil ji Michael Conner.
„Ano, má.“ Ozvalo se ode dveří. V nich stál Lenny, Melenis a teď už čistý Giermo. Ten okamžitě zamířil za Fredem a Georgem, svými oblíbenými strýčky. George si jej posadil na klín a Fred mu okamžitě začal mazat toast marmeládou.
„Ano, mám něco společného s Harrym Potterem, je to můj bratr. Mé dvojče. Já do 6-ti let vyrůstal u mudlů a pak se mě ujali Anreovi, nejlepší lidé a nejváženější kouzelníci celé naší komunity. Mé celé jméno zní Lenny-Pastelníček-James Potter-Anrea. Vím, že to jméno je nesnesitelně dlouhý, a tak mi prosím říkejte jen Lenny, nebo taky Pastelníčku, to je má, jak se to vezme...hmm... přezdívka.“ Zakřenil se.
„Toto je Melenis-bílý Fénix-Anreová, budoucí Potterová.“ Láskyplně ji k sobě přivinul. Pozdravili se s přítomnými. Začalo velké představování. Lenny ruku v ruce s Melenis obešli celý stůl a zdravili se s přítomnými. Všechny velmi překvapilo, když je některé oslovili jejich vlastními jmény.
„Ale strejdo, jak víš, jak se teta Lenka jmenuje?“ Zeptal se za všechny Giermo.
„To proto, že když jsem před 7 lety odcházel, měl jsem s sebou v batůžku svoje příruční fotoalbum. Nosil jsem jej všude s sebou tenkrát, a dělám to i teď. Když jsem pak byl někdy v koncích a bylo mi smutno, díval jsem se na ty staré fotografie, a můžu vám říct, že za těch 7 let jsou pěkně ohmatané.“ Usmál se Harry stojící ve dveřích s rukou kolem Hermionina pasu. V druhé ruce mu seděl Giermo, který mu, jakmile zaslechl jeho hlas, skočil do náruče.
„Harry!“ Ozývalo se odevšad. Jako první se k němu rozeběhla Lenka s Nevillem. Harry položil Geirma na zem a pevně se s Lenkou objal a s Nevillem si pak dlouho tiskl ruku. A tak to šlo dál. Sem tam dostal pusu na tvář od nějaké dívky, tedy teď už spíše paní. Sem tam uronil i nějakou slzičku.
„Posaďte se, vážení. Musím vám ještě něco říct.“ Snažil se Harry přeřvat všeobecné veselí.
„Dlouho jsem teď žil mimo tuto zemi. Dá se říct i tuto realitu, neboť tam se věci neřídí časem, ale čas se řídí podle lidí. Je to složité na vysvětlení, tak vás prosím, některé mé řeči pouštějte jedním uchem tam a druhým ven.“ Někteří se zasmáli a jiní se na něj dívali jako na blázna.
„Byl jsem tam, a bojoval proti lidem, kteří se snaží svou mocí ovládnout druhé. Bojoval jsem a bojovat budu, dokud budu žít. Jsem zpět, ale často se může stát, že se zase na nějaký čas vypařím. Je mi to moc líto, ale očekávají to ode mě tam dole, kde jsem žil a žít budu. Nechci je zklamat. Takže mě prosím pochopte, když teď na pár hodin zmizím, ale slibuji, že do 6 hodin jsem zpět. Slibuji. A já sliby vždy plním.“  S tím se podíval se na Lennyho. Chvíli se na sebe dívali, a pak oba naráz kývli. Nikdo nechápal, co se mezi těmi dvěma událo, ale nikoho to zas až tak moc nezajímalo. Hlavní je, že VYVOLENÝ JE ZPĚT. Pak se podíval na Hermionu a mrkl na ni, ať jde za ním ven z kuchyně.
„Mio. Musím jít dolů. Podat hlášení. Víš, že jsem byl teď pár dní v zajetí a nikdo o mně nevěděl. Musím se jim jít ukázat. Ale jsem hned zpět. Musím se ještě stavit u sebe v chýši pro pár věcí, a něco nakoupit, ale jsem hned zpět. Slibuju.“
„Jen…Co to mělo s Lennym znamenat?“ Zeptala se ještě rychle Hermiona.
„Ach tak…já ti to neukázal?? Mezi námi dvojčaty se utvořilo v Akademii silné pouto. Na některých hodinách jsme se učili Nitrobranu a Nitrozpyt. Já jsem ji už částečně ovládl předtím, no a Lenny je na tohle moc šikovnej, takže jsme se to rychle naučili až jsme došli k telepatii. Od těch dob jsme neustále ve spojení, to proto jsem včera věděl, že už je tady. Řekl mi to. Respektive poslal mi myšlenku, že už je tady. Víš?“ políbil ji na čelo a zmizel ji před očima.

Hermiona si jen unaveně povzdychla a vrátila se do kuchyně.

 

Poslední komentáře
28.06.2012 01:21:01: Starosti s nedostatkem peněz půjčky bez registru Půjčky s odpovědností www.pujckabez.cz/pujcky-bez-...